• Start
  • O nas
  • Oferta
  • Atrakcje okolicy
  • Z życia stajni...
A A A

Ziemia Namysłowska to bardzo atrakcyjny teren turystyczny dotychczas niestety mało znany. Świetnie zachowane środowisko naturalne synchronizuje się z dużą liczbą zadbanych zabytków architektury, pamiątek historycznych i innych wizytówek po poprzednich pokoleniach. Perłą w koronie Ziemi Namysłowskiej jest 750 leni Namysłów. Piękny zwłaszcza nocą :)

To tutaj możemy zobaczyć wyjątkową obfitość dworków, pałaców i wiejskich parków oraz murowanych kapliczek i drewnianych krzyży, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie miłośników historii i zabytków kultury materialnej, przyrodników, myśliwych, wędkarzy i zbieraczy runa leśnego a także pasjonatów hippiki, czyli wszystkich tych, którzy nie są obojętni na dziedzictwo kulturowe i  piękno przyrody naszego kraju.

W krajobrazie uwydatnia się różnica między terenami bezleśnymi na północy, a lesistą częścią południową. Rozległe lasy, Bory Namysłowskie, są pozostałością pierwotnej puszczy. Stobrawski Park Krajobrazowy jest zieloną wizytówką Powiatu Namysłowskiego. Rozciąga się na obszarze aż 52 tys. hektarów i obejmuje tereny należące do 14 gmin, w tym: Namysłowa, Pokoju, Świerczowa i Domaszowic. Rozległe kompleksy leśne stanowią niemal 80 % powierzchni parku. Jest to najmłodszy park krajobrazowy Województwa Opolskiego.

Poniżej przedstawiamy ciekawe miejsca, które można zwiedzić przy okazji pobytu w naszym ośrodku. Są to miejsca, które znajdziecie w promieniu 20 kilometrów leżących na ukochanej Ziemi Namysłowskiej, które można zwiedzić samochodem, rowerem czy nawet konno.

 

 

Zaledwie parę kilometrów dzieli nas od ośrodka jeździeckiego JAKUBUS w Jakubowicach. Klub będący własnością Państwa Osadkowskich jest organizatorem międzynarodowych zawodów wpisanych na stałe w kalendarz międzynarodowych imprez- Silesia Equestrian Tour oraz Mistrzostw Polski, zawodów rangi ogólnopolskiej i regionalnej. Piękny ośrodek, który powinien być punktem obowiązkowym przy zwiedzaniu pobliskiej okolicy.

 

 

Za obiektywem autor tych pięknych i urzekających zdjęć- Sylwester Kurzawa. Zdjęcia koni- Kamila Harjasz (Foto KaHa )

 

Stowarzyszenie "przy Stajni"                                                                                                           

Smarchowice Wielkie

Namysłowska 12D

46-100 Namysłów